Lego Duplo to kreatywna zabawa dla dzieci

Lego to marka, która zyskała światową sławę i jest ulubioną zabawką wielu pokoleń. Dzieciom tak bardzo spodobały się kolorowe zabawki, że duńska firma wypuściła na rynek osobny asortyment dla bardzo małych dzieci – Lego Duplo. Decyzja ta była podyktowana myślami o bezpieczeństwie, ponieważ standardowe części są wykonywane w zbyt małych rozmiarach.

Cechy charakterystyczne serii Lego Duplo

Podobnie jak pozostałe klocki z serii, Lego duplo w każdym wieku wykonane jest z tworzywa sztucznego. Posiada ten sam typ łączenia części, co zestawy skierowane do uczniów. W Lego Duplo są jednak znaczące różnice.

  • Kategoria wiekowa. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od roku do 6 lat;
  • Szczegóły. Wielkość elementów jest 2-8 razy większa niż zwykle. Są łatwe do podniesienia małą ręką, łączą się ze sobą i są niemożliwe do połknięcia ze względu na ich duży rozmiar. Nie mają ostrych krawędzi ani delikatnych części;
  • Materiał. Zastosowano wytrzymałe tworzywo sztuczne o przyjemnej w dotyku powierzchni. Wszystko pomalowane na jasne kolory;
  • Nawet dzieci o słabo rozwiniętych zdolnościach motorycznych mogą go łatwo złożyć.

Zabawa zestawem konstrukcyjnym Lego Duplo

Duński producent zadbał o to, aby dzieci były zainteresowane nie tylko kolekcjonowaniem, ale również zabawą zestawem konstrukcyjnym. W tym celu oferujemy zestawy o różnej tematyce: sklep, farma, posterunek policji, samochody, samoloty, pociągi, statki, a także parkingi i tory dla nich. Dziewczynkom proponuje się kompleksy z księżniczkami Disneya, lalkami i domkami. Chłopcom sprzedaje się pudełka ze sprzętem budowlanym, superbohaterami.

Zestawy posiadają naklejki do ozdabiania zmontowanych konstrukcji, a także gotowe figurki z ruchomymi rękami i nogami. Na kolorowych kartonikach podany jest zalecany wiek dzieci, ilość części oraz zdjęcie, jak zabawka będzie wyglądała w gotowej formie.

Popularność klocków Lego dla dzieci

Uwielbiają ją zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Dzieci lubią budować bajkowe zamki i stacje kolejowe, bawić się z dziwnymi zwierzętami i podbijać kosmos w statkach kosmicznych. Twórcy Lego Duplo nie skąpią nowych serii i fantastycznych fabuł. Dzięki nim dzieci uczą się nowych rzeczy w zabawny i przyjemny sposób.