Lego Duplo – klocki na start

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby kultowych kloców Lego. Niektórzy nie wyrastają z nich nigdy, inni z radością czekają na ten moment, kiedy mogą wybrać się do sklepu na poszukiwania pierwszego zestawu dla swojej pociechy. Jednakże, gdy nadchodzi ten długo oczekiwany moment zachodzą w głowę, na którą serie lego powinni się zdecydować…Podpowiadamy – warto zaczać od serii Lego Duplo.

Lego Duplo – klocki na start

Lego Duplo to z pewnością klocki, które zasłużyły na swoją renomę. Znane ze starannie wykonanych elementów,precyzyjnych instrukcji i ciekawych zestawów tematycznych. Uczą i bawią kolejne pokolenia. Są zaprojektowane tak, by uwzględniać nawyki i możliwości najmłodszych dzieci. Producent na swojej stronie informuje, że tworząc klocki lego Duplo dzieli je na kategorie wiekowe wspiera się wynikami badań. Zestawy tworzone są z tą intencją, by w naturalny spósb wspierać dziecko na poszczególnych etapach rozwoju motorycznego, ntelektualnego i emocjonalnego. Wybierajac interesujący nas zestaw spójrzmy na sugerowane przedziały wiekowe zaproponowane przez producenta. 

Zestawy Lego Duplo – kategorie wiekowe

1i 1/2 +, czyli buduj i burz

To zdecydowanie podstawa podstawy. Pierwsze złożenie 2 klocków w jedną całość. Składanie klocka na klocek, burzenie, ponowne budowanie. Tak bawi się klockami dziecko w tym wieku i wkłada w to ogromny wysiłek. W tym przedziale wiekowym znajdziemy zestawy z wieżą czy pociag z cyferkami i literkami

2+, czyli odkrywaj i obserwuj

Zaczyna się etap, w którym mały człowiek zaczyna okazywać swoje pierwsze zainteresowania, wynikające z obserwacji świata. Stąd też zestawy ze zwierzątkami czy pierwszymi pojazdami takimi jak policja, straż czy pociągi.

3+, czyli lepiej i sprawniej

To wchodzimy w etap większych możliwości motorycznych dziecka, stąd też zestawy w tej kategorii są mocniej rozbudowane i stawiają przezd dzieckiem większe wymagania. Znajdziemy zestawy z dinozaurami, place zabaw czy plac budowy.

4+, czyli precyzja i historie

To już ten etap, gdy dzieko jest odpowiednio przygotowane rozwojowo, by poradzić sobie z klockami normalnej wielkości. Znajdziemy tu zestawy z ulubionymi bohaterami z bajek oraz wiele, wiele innych.