Lego Duplo – cechy i zalety popularnego zestawu klocków dla maluchów

Zestaw Lego od pokoleń jest ulubioną zabawką wielu dzieci. Duńska firma od 1949 roku tworzy produkty, które są uwielbiane przez dzieci w każdym wieku i dorosłych. Szczególne miejsce w ofercie marki zajmuje linia Lego Duplo, przeznaczona dla dzieci. Produkty z tej serii wykonane są z bezpiecznych materiałów i przyciągają różnorodnością jasnych wzorów.

Cechy i zalety serii Lego Duplo

Znana na całym świecie duńska marka oferuje szeroki wybór projektantów dla wszystkich gustów i wieku. Jak wszystkie produkty marki, seria Duplo wykonana jest z kolorowego, przyjaznego dla zdrowia tworzywa sztucznego. Kolorowe zestawy ekscytują najmłodszych, a rodzice mogą być absolutnie spokojni dzięki powiększonym rozmiarom części.

Seria Lego Duplo posiada kilka cech:

  • Przedział wiekowy wynosi od 1 do 6 lat;
  • Wielkość elementów, zwiększona aż 7-krotnie w stosunku do serii podstawowej. Duży rozmiar sprawia, że są niemożliwe do połknięcia;
  • Jaskrawy kolor kostek przyciąga uwagę, a plastik, z którego są wykonane, jest przyjazny dla środowiska;
  • Części klocków nie mają ostrych krawędzi.

Składanie tych klocków jest ukierunkowane na zabawę z najmłodszymi dziećmi, których drobne zdolności motoryczne są słabo rozwinięte. Dzięki bezpiecznemu łączeniu konstrukcji nie zapadnie się nawet podczas aktywnej zabawy, a efektem zachwyci Twoje dziecko przez długi czas.

Różnorodność w ofercie Lego Duplo

Projekt każdego zestawu z linii jest przemyślany tak, aby były one nie tylko bezpieczne do zabawy, ale także ciekawe dla dziecka. W tym celu producent opracował kilka różnych fabuł, które z pewnością urzekną dziecko. Wśród różnorodnych zestawów Lego duplo sprawdź znajdują się modele farm, statków, baz superbohaterów i posterunków policji. Niektóre z kostek mają obrazki i etykiety z liczbami lub nazwami zwierząt. Wszystko to pomaga dziecku szybciej poznać podstawy matematyki i istotę wszechświata.

Zestawy duńskiej marki są wzorcem dla tworzenia zabawek bezpiecznych w użytkowaniu. Zestawy zawierają elementy poprawiające postrzeganie kolorów oraz zapoznają z różnymi rodzajami techniki i zwierząt. Zabawa Duplo pomaga rozwijać wyobraźnię i drobne umiejętności motoryczne, a także uczy liczenia. To najlepszy pomysł na prezent dla dziecka.