MENU

Ośrodek Leczenia Uzależnień

Leczenie Uzależnień

Leczenie uzależnień nie jest łatwe.
Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, potrzeby pomocy.
Drugim – rozpoczęcie leczenia.

Cennik Oddziału Detoksykacji MEDICA

PAKIET MEDICA

W cenie Pakietu MEDICA pełna opieka medyczna, w tym opieka lekarska, pielęgniarska, farmakologiczna, wyżywienie, opieka socjalno-bytowa (zakwaterowanie).


Pierwsza doba detoksykacji:
500 złDruga doba detoksykacji:
500 złTrzecia doba detoksykacji:
500 zł


W przypadku konieczności kontynuowania leczenia, po trzeciej dobie, każda kolejna doba pobytu w Ośrodku wynosi 350 złotych.
Dla osób, którym trudno jest utrzymać abstynencje, świadczymy pomoc lekarską:


Konsultacje lekarskie – pierwsza wizyta diagnostyczna
210 złotych (30-60 min)Konsultacje lekarskie – kolejna wizyta
160 złotych (30 min)


Dla Pacjentów Oddziału Detoksykacji MEDILIFE oraz Centrum Medycznego MEDICA, koszt pierwszej konsultacji diagnostycznej wynosi 160 zł.

PAKIET GOLD MEDICA

W cenie Pakietu GOLD MEDICA pokój jednoosobowy, konsultacje lekarza psychiatry, tworzenie ścieżki leczenia, pełna opieka medyczna, w tym opieka lekarska, pielęgniarska, farmakologiczna, wyżywienie, opieka socjalno-bytowa (zakwaterowanie).


Pierwsza doba detoksykacji:
700 złDruga doba detoksykacji:
600 złTrzecia doba detoksykacji:
500 zł


W przypadku konieczności kontynuowania leczenia, po trzeciej dobie, każda kolejna doba pobytu w Ośrodku wynosi 400 złotych.

PAKIET VIP MEDICA

W cenie Pakietu VIP MEDICA pokój jednoosobowy z łazienką, konsultacje lekarza psychiatry, tworzenie ścieżki leczenia, pełna opieka medyczna, w tym opieka lekarska, pielęgniarska, farmakologiczna, wyżywienie, opieka socjalno-bytowa (zakwaterowanie), wsparcie farmakologiczne po odtruciu / detoksie.


Pierwsza doba detoksykacji:
900 złDruga doba detoksykacji:
800 złTrzecia doba detoksykacji:
700 zł


W przypadku konieczności kontynuowania leczenia, po trzeciej dobie, każda kolejna doba pobytu w Ośrodku wynosi 550 złotych.

Dla osób, którym trudno jest utrzymać abstynencje, udzielamy dodatkowych świadczeń medycznych na Oddziale Dzinnym Leczenia Uzależnień (NFZ), w Poradni Leczenia Uzależnień (NFZ i świadczenia pełnopłatne) oraz w Ośrodku Leczenia Uzależnień.

Leczenie uzależnień dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb Pacjenta przyniesie najlepsze efekty. Pacjent może skorzystać z detoksykacji, psychoterapii, wsparcia grupy i zespołu terapeutycznego, a także farmakoterapii. Nasz modułowy program leczenia uzależnień, ma na celu nauczenie Pacjenta nowych zachowań oraz z umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych w inny sposób niż dotychczas.

Leczenie uzależnień dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb Pacjenta przyniesie najlepsze efekty. Pacjent może skorzystać z detoksykacji, psychoterapii, wsparcia grupy i zespołu terapeutycznego, a także farmakoterapii. Nasz modułowy program leczenia uzależnień, ma na celu nauczenie Pacjenta nowych zachowań oraz z umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych w inny sposób niż dotychczas.

Zgłaszając się do naszego ośrodka, Pacjent otrzymuje gwarancję otrzymania profesjonalnej pomocy – nie pozostanie sam ze swoim problemem. Specjaliści naszego ośrodka wskażą Pacjentowi drogę, która da szansę na sukces i powodzenie w walce z uzależnieniami, które niszczą zdrowie i życie.

Niezwykle ważne jest to, aby jak najszybciej zdiagnozować problem i szukać pomocy. Osoby uzależnione otrzymają ją między innymi w naszym ośrodku leczenia uzależnień, którego zadaniem jest wyleczenie chorego z nałogu. W XXI wieku leczenie uzależnień praktykuje się głównie w formie psychoterapii poprzedzonej – jeśli zachodzi taka potrzeba – detoksem (stosowany jest on wyłącznie w wypadku uzależnień chemicznych, czyli w wypadku alkoholizmu, lekomanii czy narkomani).

Doświadczenia naszych psychologów i terapeutów zebrane w ciągu ostatnich lat, pozwalają leczyć skutecznie i profesjonalnie osoby uzależnione. Leczenie wiąże się przede wszystkim z nauczeniem Pacjenta nowych zachowań oraz z umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresowych w inny sposób niż dotychczas. Jest to proces wieloetapowy i wymagający ze strony osoby uzależnionej nowego spojrzenia na jej życie. Proces ten jednocześnie pomaga rozwijać każdemu uczestniczącemu w naszym programi leczenia - mocne strony, oraz niwelować te zachowania i emocje, które działały dotychczas niszcząco na niego samego i jego relacje z innymi ludźmi.

Podczas leczenia uzależnień, pracuje się nad tym, aby chory po pierwsze brał odpowiedzialność za swoje życie, a więc za przeżywane emocje i zachowania, umiał na nie wpływać (a zatem nie ulegać tym, które są dla niego szkodliwe); ale też i nad tym, by czuł się w ,,swoim ciele’’ jak najlepiej, zaczął postrzegać świat bardziej optymistycznie i kierował jak najlepiej swoim życiem.

Czas leczenia uzależnień jest zależny od indywidualnych potrzeb i głębokości uzależnienia. W trakcie trwania leczenia, indywidualnie uzgadnia się odpowiednie metody i techniki. Właściwy wybór formy i ścieżki terapii jest kluczowy dla całego procesu zdrowienia, dlatego najlepiej będzie, by w podejmowaniu decyzji doradził Pacjentowi doświadczony terapeuta uzależnień. Należy pamiętać że, przejście każdego z wyznaczonych etapów terapii uzależnień - daje największe szanse na wygranie z nałogiem. Cały proces leczenia został tak skonstruowany - by ryzyko porażki było jak najmniejsze!

Nasz program leczenia uzależnień oparty jest na solidnych podstawach wiedzy oraz wieloletniej praktyki. Leczenie uzależnień to nie tylko terapia, która leczy duszę, równolegle nasi lekarze leczą choroby towarzyszące uzależnieniom. Opracowaliśmy i ciągle rozwijamy poprzez najlepszych lekarzy, psychiatrów, psychologów oraz terapeutów, nasz skuteczny program terapeutyczny, który ponad to jest zgodny z wytycznymi "Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego" oraz "Światowej Organizacji Zdrowia - WHO"

 • Kompetencje Ośrodka
 • Kompetencje Ośrodka

  Jesteśmy jednostką medyczną utworzoną w ramach Spółki o kapitale polskim, w skład której wchodzi Centrum Medyczne MediLife, Centrum Zdrowia Psychicznego, Centrum Leczenia Uzależnień, Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny. Spółka została utworzona w grudniu 2012 roku.

  Więcej Informacji

Opinie

 • Polecam kontynuację leczenia u P. dr Anny Figura. Dzięki niej wyszłam z leków. Dziękuję i polecam.

  Narkotyki. 6 tyg leczenia. Teraz jetem w Grupie, ale na zewnątrz + wizyty u dr Ewy Dąbrowskiej. Super człowiek i lekarza. Dwa razy w miesiącu mam wizytę i od 4 miesięcy ani grama psychotropów.

  Przewaga psychiatry nad innymi lekarzami jest taka, że lekarze jedynie ordynuje leki biorąc pod uwagę stan zdrowia fizycznego, a psychiatra prowadzi leczenie w oparciu o stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Polecam ze względu na lekarzy!

  Dziękuję dr Annie :*


  Centrum Medyczne MEDICA
  Dziękujemy w imieniu Pani dr oraz całego zespołu medycznego.
 • Najlepszy detoks w Warszawie. Jeszcze basen i było by bosko.

  Pierwszy detoks, na który trafiłem, gdzie każdy lekarz, to psychiatra :) (nie korzystam z detoksów szpitalnych).

  Na NFZ mają tylko poradnie i oddział, za detoks i osrodek trzeba płacić.

  Małe pokoje. Nie wolno korzystać z siłowni i sauny.

  Lokalowo nie powala, ale od strony detoksu i leczenia godne polecenia.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Brak możliwości korzystania z siłowni, czy też sauny każdorazowo wynika z aktualnego stanu zdrowia Pacjenta. Wiele osób mimo zaleceń lekarza opuszcza detoks niezwłocznie po odtruciu z substancji psychoaktywnych narażając się przy tym na wejście w stan AZA.
 • Nie polecam. Przyjechałem a oni wysłali mnie do szpitala.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Szanowni Państwo, rzeczywiście zdarza się, iż w trakcie oceny stanu zdrowia Pacjenta zmuszeni jesteśmy do wezwania karetki. Cały proces leczenia jest stale monitorowany, dlatego konieczność wezwania karetki może pojawić się również w kolejnych dniach leczenia. Każdorazowo wynika to wyłącznie z Państwa stanu zdrowia.
  Proszę pamiętać, iż z racji długotrwałego pozostawania pod wpływem alkoholu, narkotyków, czy też leków, może dojść do zatrucia organizmu, co wymusza wszczęcie procedur stosowanych wyłącznie w szpitalach.
 • Z terapeutów polecam Łukasza. Pozdro dla ciebie.
 • W trakcie leczenia wezwali karetkę. Nie wiem czy to dobrze o nich świadczy, czy też nie?!

  Lekarze duży plus. Wszyscy to psychiatrzy. Pielęgniarki spoko, jedne matkują, inne wykonują jedynie swoje obowiązki. Małe pokoje, małe łazienki. Leczenie 5+, czysto, spokojnie, jest ogród.
  Nie ma atrakcji, telewizja w każdym pokoju, TV w salonie nie odbiera wszystkich kanałów.

  Duży plus za możliwość kontynuacji leczenia i to też na NFZ. Raz w miesiącu detoks kosztował mnie od 1500 do 4000 zł, w zależności gdzie trafiłem – wiadomo, jak to jest z taryfiarzami. Teraz leczenie kosztuje mnie 500 mc i nie okupuję tego zdrowiem – 3 mc- bez detoksu.

  Słabe wifi, nie ma na oddziale komputera. Niby prywatna klinika, a nie można pograć na konsoli.

  Polecam dr Anne. Na detoks trafiłem przypadkiem. Okazało się, że takich wpadek będzie coraz więcej. Zbagatelizowałem. Stwierdziłem, że chcą mnie naciągnąć na leczenie. Jaki problem, ja nie mam problemu! Po roku omijania medici wróciłem. Hotelowo 3*, nie więcej, ale mają bardzo dobrych lekarzy psychiatrów. Od 6 miesięcy jestem prowadzony prze dr Anne. Podjąłem też terapie, ale koło siebie. Nie robią z tego problemu, wręcz współpracują z moim terapeutą. Nie umiem jeszcze powiedzieć obcej osobie, że jestem uzależniony, ale umiem się już do tego przyznać. Trzymajcie kciuki.

  Polecam dr Evę. Dziękuję Pani.

  Oddaje honor za wysłanie mnie na SOR. Mieliście racje, dzięki dla dr Garbackiego.

  Straszna biurokracja. Dużo badań, testów. Cały czas przychodziła do mnie pielęgniarka i pytał, co u mnie. Tworzą karty pacjenta, a chciałem być anonimowy. Jeszcze mnie na terapie namawiali i to jeszcze na NFZ. Nich się leczy, ten kto musi. Nie polecam.


  Centrum Medyczne MEDICA. Szanowni Państwo,

  W pierwszym rzędzie jesteśmy Jednostką ochrony zdrowia, więc pracujemy w trybie przepisów dedykowanych jednostkom medycznym, w tym Oddziałowi Detoksykacji. Dlatego też pracujemy zgodnie z wytycznymi utworzonymi dla właśnie takich jednostek.
  Tworzenie dokumentacji Pacjenta w ramach odtrucia alkoholowego, odtrucia lekowego, czy też odtrucia narkotykowego jest naszym obowiązkiem. Dzięki niej jesteście Państwo w stanie zweryfikować cały proces leczenia. Dzięki dokumentacji medycznej możecie Państwo zapoznać się ze swoim stanem zdrowia, sprawdzić rodzaj ordynowanych leków oraz ich dawkowanie. Na Państwa żądanie, wskazana dokumentacje jest każdorazowo kopiowania i przekazywana na ręce Pacjenta. Dane chronione są zgodnie z zaleceniami GIODO.
  Jeśli nie wyrażacie Państwo zgody na udostępnianie wiedzy o Państwa stanie zdrowia osobom trzecim, takie informacje zachowywane są jedynie dla Państwa. Proszę pamiętać, iż w miejscach, gdzie nie jest tworzona Państwa dokumentacja medyczna, a podlegacie Państwo świadczeniom medycznym, niezależnie czy będzie to detoks organizmu z alkoholu, leków, narkotyków, czy leczenie kanałowe, nie macie Państwo możliwości sprawdzenia, co i w jakich ilościach było / jest Państwu podawane. To może prowadzić do nadużyć. Często dzięki zabiegowi chwalenia się anonimowością udzielanych świadczeń detoksykacji organizmu, gdzie potocznie nazywane jest to detoksem alkoholowy, detoksem narkotykowy, czy też detoksem lekowy, nie biorą odpowiedzialności za udzielaną „pomoc”. Jeśli uznacie Państwo, iż byliście leczeni w sposób zagrażający Państwa zdrowiu, a nawet życiu, miejsca tzw. Oddziały Detoksykacji, w których nie prowadzi się dokumentacji potwierdzą przed sądem kwalifikacje lekarza, ujawniając jedynie to, iż ma on prawo prowadzić praktykę lekarską oraz Państwa oświadczenie, często podpisane pod wpływem substancji psychoaktywnych, iż zażądaliście Państwo usunięcia, bądź też nietworzenia Karty Pacjenta.
 • Super detoks, słaba terapia. Terapeuta był do mojej dyspozycji może z dwie godziny dziennie.
  I więcej było, w tym pytania jak się czuję, niż terapii.


  Centrum Medyczne MEDICA
  Pragniemy zauważyć, iż na Oddziale Detoksykacji nie odbywają się typowe świadczenia terapeutyczne. Terapeuci mają jedynie za zadanie wspomóc Państwa, być osobą, z którą możecie porozmawiać, a jeśli terapeuta zauważy, iż jesteście Państwo zainteresowani i gotowi na otwarcie się i rozmowę o problemie, który Was dosięgnął, wtedy proponują inną formę wsparcia i jest ona w ramach Oddziału Detoksykacji MEDICA bezpłatna – za wsparcie terapeutyczne na oddziale detoksykacji Medica, w ramach udzielanej pomocy medycznej polegającej na odtruciu organizmu z alkoholu, narkotyków, czy też leków, nie dokonujecie Państwo żadnych dodatkowych płatności.
 • Detoks, a owszem, polecam, ale dlaczego Detoks Warszawa, skoro są w Piasecznie ?

  Niby nie daleko, 15 min taxi, ale nie jest to W-wa.
  Wpisujesz Detoks Warszawa i pokazuje się medica. To dziwne!


  Centrum Medyczne MEDICA
  Szanowni Państwo,

  Sytuacja, o której pisze osoba z powyższego postu, jest związana z algorytmem przeglądarki Google, na który to mechanizm nie mamy wpływu. Na naszym Oddziale Detoksykacji MEDICA pojawia się bardzo dużo osób z Warszawy, a algorytm google widzi ruch na naszej stronie i potrafi go zdefiniować. Widząc duże zainteresowanie naszą usługą u osób z Warszawy, automatycznie podpowiada nas we frazach detoks Warszawa.
 • Ich przewaga, to bycie centrum medycznym. Mają wszystkich, terapeutów, lekarzy, psychologów, itp.. Nie jesteś gotowa na leczenie, dostanie garść cennych informacji, jak dbać o siebie i nie dopuścić do kolejnego darzenia. Dojrzałaś do leczenia, dadzą Ci ofertę terapeutyczną, nawet w ramach NFZ, nie chce Ci się przyjeżdżać, wskażą Ci najbliższe Tobie miejsce, gdzie możesz kontynuować leczenie. Polecam
 • Pierwszy raz zdarzyło mi się, by tyle czasu poświęcali mi lekarze, i to psychiatrzy, a nie konowały, którym wydaje się, że kroplówka i garść leków załatwią wszystko. No może jest też tak na VIPdetoks, ale koszty VIPa zabiją każdy budżet, no i nie wszędzie odtruwają tak samo. Godny polecenia!
 • Jak dla mnie powinni bardziej namawiać na leczenie. Otrucie z narkotyków trwało 5 tygodni i nie zamieniłabym na inne, ale nie czułam, by zachęcali mnie do leczenia. Mimo to gorąco polecam.
 • Detoks z leków – Polecam.
 • Po detoksie przyjeżdżam do Pani dr. Figury. Super lekarz. Prowadzi mnie od 4 miesięcy i ani grama narkotyków.
 • Cztery tyg. detoksu z leków. Nudno, nie ma co robić, ale leczą super. Łapka w górę :)
 • Ta sama uwaga, mało atrakcji. Jak siedzisz tydzień to dostajesz świra, ale samo leczenie bez uwag. Też polecam.